• Opłaty

• OPŁATY ZA POBYT DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Realizacja podstawy programowej odbywa się w godzinach od 8.00 - 13.00.

W tym czasie pobyt dziecka w przedszkolu jest bezpłatny.

Opłaty za przedszkole pobierane są powyżej 5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

Za każdą godzinę korzystania przez dziecko w wieku do lat 5 z nauczania, wychowania i opieki pobierane sa opłaty w wysokości 1,00 zł.

Opłata dzienna za wyżywnienie dla dzieci przebywających w przedszkolu 5 godzin wynosi:4,00 zł za dwa posiłki: śniadanie, obiad.

Opłata dla dzieci przebywających w przedszkolu powyżej 5 godzin wynosi: 5,40 zł za trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek.

Każdy dzień nieobecnosci dziecka w przedszkolu stanowi podstawę do odliczenia kosztów wyżywienia.

Opłata miesięczna pobierana za ilość dni obecnych i obliczana w oparciu o elektroniczny system ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu.
          Obowiązkowy termin opłaty za przedszkole: do 15 każdego miesiąca.

- Rodzice dzieci, które nie realizują obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego ponoszą odpłatność za korzystanie przez dziecko ze świadczeń udzielanych przez przedszkole poza czasem przeznaczonym na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę.
          - Świadczenia te obejmują realizację zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych przy zapewnieniu opieki pedagogicznej i bezpiecznych warunków pobytu.
          - Rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego ponoszą opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.