• Rok szkolny 2016/2017

• DZIEŃ DZIECKA

Radość i uśmiech towarzyszyły dzieciom 1 czerwca w dniu ich święta. Uroczystości z okazji Dnia Dziecka w tym roku obchodzone były pod hasłem wielkiej integracji wszystkich naszych przedszkolaków z przedszkolami z oddziałów zamiejscowych. Do naszego przedszkola przyjechały dzieci z przedszkoli w Prężynie, Śmiczu, Solcu i Gostomi. Ciekawe zabawy, wspólne gry i konkursy prowadził znany dzieciom Pan Mirek. Dzieci mogły również skorzystać z oferty czytelniczej zaproponowanej przez Panią Mazur z biblioteki w Białej. W przerwie zabawy dla wszystkich dzieci zorganizowano poczęstunek w formie soczków i słodkości. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród dla poszczególnych grup za wspaniałą i zgodną wspólną zabawę. Zdjęcia z uroczystości zobaczyć można w albumie.

FESTYN RODZINNY

Obchody Dnia Dziecka w przedszkolu już za nami. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców w sobotę 3 czerwca odbył się Festyn Rodzinny. Radosny nastrój przy wspaniałej słonecznej pogodzie udzielił się wszystkim uczesnikom.Wspólna zabawa prowadzona była przez panią ANIMATOR, która przygotowała dzieciom szereg różnorodnych konkurencji. Dzieci brały udział w przeciąganiu liny, zamykaniu się w bańce mydlanej, zabawach z chustą animacyjną, chodzeniu na szczudłach i wielu innych zabawach. Można było również spróbować swoich sił w konkurecji wyzwalającej kreatywość i stworzyć ciekawą postać za pomocą balonów. Dziewczynki korzystały z usług pani fryzjerki i kosmetyczki. Można było również odwiedzić kącik malowania twarzy.
          Do dyspozycji dzieci była też dmuchana zjeżdżalnia "Dżungla". Każdy uczestnik mógł skosztować z GRILL BARU, BARU SAŁATKOWEGO oraz CUKIERNI. Do zamówienia można było dostać kawę oraz napoje.
          Atrakcje przygotowane dla dzieci mogły się odbyć dzięki uprzejmości wolontariuszy oraz wsparciu finansowemu Rady Rodziców sponsorów i ZSP w Białej. Fotorelację z festynu można zobaczyć w zakładce album fotograficzny.

DZIEŃ MATKI

"Wszystkie dzieci swoje mamy kochają i w dniu ich święta najserdeczniejsze życzenia składają". W każdej grupie odbyły się uroczystości z okazji świąta MAM. Dzieci prezentowały piękne piosenki, wzruszające wiersze i dały pokaz umiejętności tanecznych przed zaproszonymi gośćmi. Dla każdej mamy dzieci przygotowały ze swoimi paniami drobny upominek, który wręczyły po części artystycznej. Po występach mamy udały się na słodki poczęstunek a dzieci korzytały z zabawy.

BAL KARNAWAŁOWY

Najlepsze bale są w karnawale. W poniedziałek 30 stycznia bawiliśmy się na balu karnawałowym w przedszkolu. Wszyskie grupy "Żabek","Biedronek", "Pszczółek" i "Motylków" zaprezentowały się w strojach znanych postaci z bajek oraz przedstawicieli różnych zawodów. Nie zabrakło księzniczek, motylków, biedronek, rycerzy, superbohaterów, kucharzy i policjanów. Zabawę prowadził zaprzyjaźniony Pan wodzirej z firmy fotograficznej FOTO-QUICK. W przerwie balu, dzieci miały słodki poczęstunek i soczki. Rodzicom bardzo dziękujemy za przygotowanie strojów dla dzieci, dzięki czemu zabawa była udana.Fotorelacje z balu dostępne są w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY".

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 29 września 2016 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. W uroczystości brały udział dzieci wszystkich grup. Każda grupa prezentowała przygotowany program artystyczny."Biedronki", "Pszczółki" i "Motylki" odnowiły przyrzeczenie przedszkolaka, a "Żabki" złożyły nowe przyrzeczenie. Po wspólnej zabawie i przyrzeczeniach, nastąpiło uroczyste "PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA" co przypieczętowało przystąpienie nowych dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Dzieci w nagrodę za piękne występy i wesołą zabawę dostały dyplomy oraz słodki poczęstunek. Fotorelacja z uroczystości już wkrótce w zakładce "album fotograficzny".

TEATRZYKI

"BAJKA O SMOKU CUDACZKU WYŚMIEWACZKU I MARYSI OKROPNISI”

Dnia 13 stycznia w naszym przedszkolu gościł teatr "AMUZADO" z Krakowa, który przedstawił bajkę o zabawnym Smoku Cudaku opartą na wierszach słynnych polskich pisarzy i poetów, takich jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim i Julia Duszyńska.

Smok Cudaczek Wyśmiewaczek to bardzo zabawny zwierzak. Naśmiewa się z przywar i przy okazji uczy dzieci jak dbać o higienę osobistą i o wygląd zewnętrzny, a także uczy je życzliwości i szacunku dla innych, szczególnie starszych osób. Pokazuje jak przykre konsekwencje może mieć złe zachowanie. Smok sam przekonuje się, jak źle czuje się osoba, która staje się obiektem złośliwości i kpin.Bajka bardzo się dzieciom podobała, było dużo zabawnych sytuacji, które bawiły małą publiczność .