• Rok szkolny 2018/2019

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 19 PAŹDZIERNIKA 2018 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Do grona przedszkolaków dołączyły w tym roku szkolnym dzieci z grupy "Żabek", kilkoro dzieci z grupy "Biedronek" , "Pszczółek" i "Motylków".Każda grupa zaprenentowała ciekawy program artystyczny."Biedronki", "Pszczółki" i "Motylki" odnowiły przyrzeczenie przedszkolaka, a "Żabki" złożyły nowe przyrzeczenie. Po wspólnej zabawie i przyrzeczeniach, nastąpiło uroczyste "PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA" co przypieczętowało przystąpienie nowych dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Dzieci w nagrodę za piękne występy i wesołą zabawę dostały dyplomy oraz słodki poczęstunek. Fotorelacja z uroczystości dostępna jest w zakładce "album fotograficzny".

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W piątek w naszym przedszkolu odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy, który dzięki uprzejmości Pani Soni Kopa, przeprowadzili uczniowie SZKOLNEJ DRUŻYNY RATOWNICZEJ "POMOCNA DŁOŃ" z Zespołu Szkół Medycznych z Prudnika pod opieką Pani Sabiny Wencel. W praktycznej nauce udzielania pomocy poszkodowanym, brały udział dzieci wszystkich grup wiekowych. Podczas spotkania przypomniane zostały numery telefonów alarmowych i sytuacje w jakich należy udzielić pierwszej pomocy. Ratownicy przedstawili wskazówki dotyczące zachowania się w momencie zagrożenia życia: utrata przytomności, zaksztuszenie się oraz urazach takich jak złamania, oparzenia czy skaleczenia. Dzieci bardzo chętnie  ćwiczyły reanimację na specjalnie przygotowanych fantomach. Była to świetna okazja aby sprawdzić swoje umiejętności oraz przełamać lęk przed udzielaniem pomocy. Dzieci uczą się właściwych postaw w sytuacji potrzeby udzielenia pomocy i wiedzą jak należy się zachować podczas ratowania poszkodowanych.

ŚW.MARCIN

Tradycją już się stały w naszym przedszkolu obchody DNIA ŚW.MARCINA. W tym roku spotkanie rozpoczęliśmy przed kościołem na Starym Mieście. Wspólnie z dziećmi i rodzicami wyruszyliśmy w pochodzie za św. Marcinem na białym koniu oraz Bialską Orkiestrą Dętą w kierunku przedszkola. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze policji.

Przed wejściem do przedszkola na dzieci czekała słodka niespodzianka i list od św. Marcina, który odczytany został przez o. Waldemara. Uroczystość uświetniona została występami dzieci z grup "Pszczółek" i "Motylków" pod kierunkiem pani Marzanny Schirmeisen, pani Doroty Grzesło i pani Klaudii Glombica. Mali aryści zaprezentowali wzruszające wiersze i piosenki związane z św. Marcinem. Nie zabrakło również akcentów patriotycznych w postaci piosenek. Tegoroczne obchody połączone były z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Po występach odbył się słodki poczęstunek. Goście mogli kosztować przygotowanych tradycyjnie rogali świętomarcińskich.

Spotkanie w tak miłej atmosferze przy wspólnych rozmowach i zabawach dzieci trwało do wieczora.

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy już za nami. Dzisiaj 13 lutego w naszym przedszkolu wspólnie bawiły się wróżki, policjanci, czarownice, strażacy i wiele innych postaci, które przybyły na bal. Za wspólną zabawę dzieci dostawały nagrody w postaci kolorowych kropek. Na koniec była wspólna zabawa w łapanie baniek mydlanych. Śmiechu i radości w zabawie z Minionkami było dużo. Fotorelacja z balu dstępna jest w zakładce "Album fotograficzny"