• O Przedszkolu

• NASZE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nosi nazwę: Zespół Szkolno - Przedszkolny Publiczne Przedszkole w Białej. Jest zlokalizowane na terenie miasta Biała na Osiedlu Tysiąclecia 16. Mieści się w dużym kompleksie szkolnym, w wyznaczonej części budynku. Sale są duże, jasne i wysokie, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci.

W korytarzu przedszkola znajdują się:

• Miejsca do zabaw ruchowych i rekreacyjnych

• Szatnie dla dzieci

• Łazienki i toalety dla dzieci

• WC dla personelu przedszkola

• Pomieszczenie socjalne

Teren wokół przedszkola jest spokojny i bezpieczny. Budynek przedszkola położony jest wśród zabudowań domów jednorodzinnych.

W latach od września 1945 roku do sierpnia 1988 roku placówka mieściła się na ulicy Stare Miasto, w zabytkowym budynku po byłej szkole podstawowej. W roku 1988 przedszkole przeniesiono do obecnej siedziby.

Organem prowadzącym jest Gmina Biała, nadzór pedagogiczny sprawuje opolskie kuratorium oświaty.

Przedszkole jest przedszkolem publicznym:

• Prowadzi działalność wychowawczo - dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego

• Rekrutacja dzieci odbywa się cały rok w oparciu o zasadę dostępności.

• Nauczyciele posiadają odpowiednie kwalifikacje wymagane do pracy z małymi dziećmi.

Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które są podzielone na 4 oddziały:

• Oddział I – „Żabki”, dzieci w wieku od 3 do 4 lat

• Oddział II – „Biedronki”, dzieci w wieku  4 do 5 lat