• Rok szkolny 2014/2015

•           Dzień Dziecka

Pierwszy dzień świętowania w poniedziałek gościliśmy w naszym przedszkolu grupę zawodowych animatorów z Publicznego Gimnazjum w Białej. Były zabawy, pokaz baniek mydlanych oraz zajęcia plastyczne.

Drugi dzień obchodów Dnia Dziecka był bogaty w atrakcje. Rano odbyła się KOLOROWA DYSKOTEKA gdzie dzieci przebrane były w czterech kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim i czerwonym. Po południu odbył się  FESTYN RODZINNY, na którym dzieci razem z rodzicami bawiły się na świeżym powietrzu. Były pokazy rycerskie, kąciki piękności takie jak malowanie twarzy oraz paznokci. Mażoretki z Białej uświetniły spotkanie pokazami tanecznymi. Dzieci korzystały również z przejażdżki quadami. Powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia i basen z piłeczkami. Kupując ciasto, sałatki i kiełbaski z grilla, kawę i napoje można było dostać gratis. Również pogoda dopisała więc zabawa była udana.

Trzeci dzień - środa. Dzieci dzieciom prezentowały talenty w Przeglądzie Twórczości Przedszkolnej organizowanym w Urzędzie Miejskim w Białej. Na występy zgłosiły się wszystkie przedszkola należące do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej. Każda grupa prezetowała dwa utwory taneczne i wokalne. Wśród gości był Pan burmistrz Edward Plicko oraz Pani inspektor oświaty Pani Jadwiga Małota. Występy młodych artystów wszystkich grup przedszkolnych w Urzędzie Miejskim w Białej. Za występy dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Pokazy odbyły się na wysokim poziomie i dały dzieciom dużo radości.

Fotorelacje z uroczystości można obejżeć w zakładce "album fotograficzny".

Wycieczki

Grupy II i III wraz z paniami : Darią Madzia i Marzanną Schirmeisen odwiedziły Stumilowy Las w Żyrowej:) Pogoda spisała się na medal. Podczas zwiedzania tego sosnowego lasku musieliśmy wykazać się wiedzą o bohaterach " Kubusia Puchatka" i zajrzeliśmy do domku każdego z nich :). W czasie przejazdu kolejką odnajdywaliśmy i nazywaliśmy postaci z bajek. Wielką frajdą były gry i zabawy we wiosce indiańskiej . Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawych rzeczy o życiu Indian. Wiele radości sprawiły dzieciom swobodne zabawy w kubusiowym lasku. Aby nabrać energii do dalszej zabawy ze smakiem zjedliśmy przygotowane przez właściciela lasku kiełbaski z grilla . Wycieczka była udana, a dzieci wróciły przeszczęśliwe i pełne niezapomnianych wrażeń :)).             Daria Madzia